Vijeće roditelja

Hiki kreativne radionice - Va

Učenici petog razreda naše škole u srijedu, 10.4.2019.godine, imali su priliku ispoljiti svoju kreativnost kroz tehniku oslikavanje majica. Učenici su na svojim majicama ispisali svoja imena koja su kasnije bojili posebnim bojama. Kroz radionicu učenici su prošli sve faze od označavanja, bojenja, sušenja i skidanja označenih imena. Bilo je zaista zanimljivo, a pomoć su pružile i učiteljica Muamera Selimović i pedagogica Senada Fejzić.

{gallery}/media/jw_sigpro/users/0000001050/Hiki radionice - Va{/gallery}

Hiki kreativne radionice - VIIa i VIIIa

Na Hiki kreativnim radionicama u utorak 9.4.2019.godine, djevojčice sedmog i osmog razreda pravile su i ukrašavale rajfove za kosu, a dječaci su prošli sve faze izrade ukrasnih kutija za različite namjene.

{gallery}/media/jw_sigpro/users/0000001050/Hiki kreativne radionice - VIIa i VIIIa{/gallery}

Hiki kreativne radionice - VIa

Sedmicu smo započeli radno, pripreme za izložbu ozbiljno shvatamo. Hiki kreativne radionice danas su realizirane u šestom razredu. Jedan čas je, zaista, malo da se sve ideje realiziraju. Ovoga puta djevojčice su pravile divne ukrase za kosu,  a dječaci su bili zaokupljeni pravljenjem ukrasnih kutija, raznih oblika. Uz dobru ideju, kreativne ljude, učenike pune elana i dobre volje, napraviti se svašta može, a ni smijeha nije nedostajalo. Uglavnom sve je proteklo u ugodnoj atmosferi, gdje su svi bili aktivni. Hvala našoj kreativnoj roditeljki Hikmeti Husanović.

{gallery}/media/jw_sigpro/users/0000001050/Hiki radionice VIa{/gallery}

Hiki kreativne radionice - Ia i Ib

{gallery}/media/jw_sigpro/users/0000001050/Hiki prvi razred{/gallery}

Hiki radionice - IIIa i IVa

Nastavljamo sa kreativnim radionicama koje vodi naša roditeljka Hikmeta Husanović. Ovoga puta učenici su radili sa pjenastim materijalima koje su kružili u raznim oblicima, potom peglali i ukrašavali slamke.Ostalo im je dovoljno materijala za ukrašavanje učionice.

{gallery}/media/jw_sigpro/users/0000001050/hiki 3 i 4{/gallery}

KREATIVNE RADIONICE - HIKI

U narednom periodu u našoj školi održat će se niz kreativnih radionica sa učenicima, koje je pokrenuto u saradnji Vijeća roditelja i Vijeća učenika naše škole. Hiki rukotvorine i način izrade istih, koje su nama svima poznate i rado viđeni darovi u našim domaćinstvima, biće predstavljeni našim učenicima. Radionice će voditi članica Vijeća roditelja Hikmeta Husanović, a danas je realizirana prva u drugom razredu. Sa načinom izrade malih ukrasnih kutijica u koje su stavljeni slatkiši, učenici su prošli sve faze izrade i zaista smo uživali u svakom trenutku. Radujemo se i narednim radionicama i zahvaljujemo se roditeljki Hikmeti Husanović na saradnji.

{gallery}/media/jw_sigpro/users/0000001050/Hiki radionice{/gallery}